Bilgiler

/Bilgiler
Bilgiler 2018-01-09T20:45:12+00:00
Kombi Su Akıtıyor 2018-01-01T15:01:07+00:00

Kombi Su Akıtıyor

Kombi Su Akıtıyor ; cihazınızın su akıtmasının bir çok sebebi olabilmektedir.cihazınınız genleşme tankı patlak olma ihtimali vardır.

Ondan hariç bir çok sebebi olabilmekte olduğu gibi teknik personeller tarafından kontrol edilerek net bir teşhis konulması gerekir.

Sizlerde cihazlarınızda oluşan arızalar için 444 0 485 i arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Servis Hizmeti Almadan Önce Yapılması Gerekenler 2017-01-04T18:36:39+00:00

Servis hizmeti almadan önce gerekli birtakım kontrollerin sizin tarafınızdan yapılmış olması gereklidir. Bu kontroller sayesinde kombi cihazımızın  teknik servis desteği lazım olup olmadığı bilgisini ediniriz. Sorunun elektrik tesisatında mı, kalorifer tesisatında mı gaz şebekesinden mi yoksa kombiden mi kaynaklandığını öğreniriz.

Bu bilgiler doğrultusunda hareket edip en hızlı şekilde teknik servisimizi yönlendiririz;

Aşağıda yapılması gerekenler listelenmiştir;

Kontrol listesi

  • Cihaza gaz gelip gelmediğini kontrol edin.
  • Cihazınızın yazlık/kışlık ayarlarını kontrol edin
  • Elektrik bağlantısını kontrol edin.
  • Elektrik sigortasını kontrol edin.
  • Su vanalarının açık olup olmadığı kontrol edin.
  • Su basıncının yeterli olup olmadığı kontrol edilmeli (Standart 1-1,5 bar arası)
  • Kombinizin baca borusunun yerinden çıkıp çıkmadığını kontrol edilmelidir.

Kombi servisimizinden destek almadan önce yukarıdaki yazan maddeleri uygulayın. Cihazınız hala çalışmıyorsa ve bir arıza/hata kodu alıyor iseniz mutlaka bizi arayın. 444 0 485

Kombi ve Petek Bakımlarında Doğru Bildiğiniz Yanlışlar 2017-04-30T13:38:02+00:00

Kombi Petek Bakımı

Kombi Petek Bakımı 2 yılda bir kombi ve petek bakımlarının kesin olarak yaptırılması gerekmektedir.  Yetkili servis eğitimi, tecrübe ve bilgisine sahip teknik personelimiz, müşteri bilgisi doğrultusunda cihaza herhangi bir onay almadan yedek parça değişimi ve onarımı yapılmamaktadır.MEB onaylı tehlikeli ve çok tehlikeli yanıcı gazlar eğitimi sertifikasına sahip teknik personelimiz, kombi cihazlarına kaliteli, güvenilir ve bilinçli bir şekilde çözüm odaklı kesin sonuç alma adına teknik personelimiz İstanbul tüm ilçeleri ve mahalle sakinlerine hizmet vermektedir.

Kış mevsimi gelmeden Eylül 15 ve 1 Kasım arası yılda bir sefer olmak üzere kombi cihazları devreye alınır, bu durumda kombilerin sensör ölçümleri, gaz ayarları, yanma odası temizliği, çiğ gazın fan motoru sayesinde dışarı açılması sağlanır. Bu durumda toplum dilinde kombi bakımı yapıldığı söylentilerine neden olur.Gerçek kombi bakımı ve petek temizliği bakımları 2 yılda bir yapılır. Doğru bildiğiniz yanlışlar önemle duyurulur.